15 faktów o mobilnych użytkownikach polskiego internetu w 2015 roku

Adam Mucha
Użytkownicy mobilni polskiego internetu - poznaj 15 świeżych faktów

Rewolucja mobile już trwa – to fakt. Poniżej zebrałem 15 najświeższych faktów dotyczących użytkowników urządzeń mobilnych tylko z rynku Polskiego. Miłej lektury!

KIM SĄ UŻYTKOWNICY MOBILNI

 

1. W IV kw. 2014r. 18% użytkowników polskiego internetu korzystało z urządzeń wyposażonych w system operacyjny właściwy handheldom: Android, iOS lub Windows Phone. W porównaniu z ostatnim kwartałem 2013 jest to wzrost o 100%! W związku z dynamicznym wzrostem liczby smartfonów i tabletów na rynku oraz coraz tańszemu dostępowi do internetu poprzez te urządzenia trend w 2015 roku zostanie utrzymany.

Zródło: Gemius.

2. 44% Polaków powyżej 15go roku życia posiada smartfona, a 10% tablet. Przewiduje się że te wartości zwiększą się znacznie jako, że penetracja polskiego rynku przez telefony komórkowe to 132%. Biorąc pod uwagę fakt cyklicznej wymiany urządzeń i praktyczny brak w ofercie telefonów starego typu przewiduje się wzrost liczby użytkowników smartfonów do ponad 60% w 2015r.

Źródło: TNS Polska

3. Wśród osób posiadających smartfon lub tablet 53% to mężczyźni a 47% to kobiety.

Źródło: Badanie GenerationMobile2014 SW Research

4. 42% użytkowników smartfonów i 43% użytkowników tabletów to osoby z wyższym wykształceniem.

Źródło: Badanie GenerationMobile2014 SW Research

5. 55% użytkowników tabletów i smartfonów to osoby mieszkające w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców.

Źródło: Badanie GenerationMobile2014 SW Research

6. 89% populacji

 

JAK ZE SWOICH URZĄDZEŃ KORZYSTAJĄ UŻYTKOWNICY MOBILNI

7. Najpopularniejszymi handehladami są urządzenia marki Samsung (33%), Apple (25%), Sony (12%), Nokia(8,29%), LG (6,00%), HTC (5,65%).

Źródło: Ranking Gemius

8. Przeciętny użytkownik urządzeń przenośnych spędza dziennie 1 godzinę 21 minut korzystając z internetu poprzez to urządzenie.

Źródło: US Census Bureau, Global|WebIndex Wave 11

9. 76% użytkowników smartfonów ma go zawsze ze sobą, będąc potencjalnie zawsze włączonym do sieci, a 44% osób które zapomną zabrać ze sobą smartfona deklaruje, że w w takim przypadku bardzo im go brakuje.

Źródło: Badanie GenerationMobile2014 SW Research

10. 33% ludzi, którzy kupili produkt ubezpieczeniowy offline poprzedziło zakup przeprowadzaniem porównania cen i produktów online. Dla innych produktów ten odsetek jest nawet wyższy: bilety do kina 50%, telewizory 49% czy 43% AGD. Nawet gdy twój klient ostatecznie zakończy swój proces zakupowy w sklepie stancjonarnym jest spora szansa, że rozpocznie go online.

Źródło: Google Consumer Barometer.

11. W 2014r. 76% konsumentów zapytanych o kanał ich ostatniego zakupu biletów lotniczych wskazali online. Na podobnie postawione pytanie 65% odpowiedziało w przypadku hoteli , 38% w przypadku AGD i produktów ubezpieczeniowych.

Źródło: Google Consumer Barometer.

12. 78% użytkowników smartfonów wyszukuje na nich informacji o produktach.

Źródło: Raport Google “Our Mobile Planet”

13. 28% użytkowników smartfonów dokonuje zakupów poprzez to urządzenie.

Źródło: Raport Google “Our Mobile Planet”

14. 50% użytkowników łączy się z internetem w trakcie oglądania telewizji.

Źródło: Google Consumer Barometer.

15. 50% użytkowników stwierdziło, że napotkało na problemy z użytkowaniem e-sklepów w trkacie wyszukiwania informacji lub dokonywania zakupu przez smartfona.

Źródło: Google Consumer Barometer.

[hr]

 

Jeżeli potrzebujesz wsparcia w zakresie aplikacji internetowych czy mobilnych lub nowoczesnych stron internetowych napisz do nas na hello@frogriot.com.

 

 

Adam Mucha

Jak możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej!
POROZMAWIAJMY O WSPÓŁPRACY