#FrogNews — co działo się w świecie startupów, technologii i marketingu, w czerwcu 2019?

Paulina Kaleta
10
gazeta FrogNews czerwiec 2019 newsy ze świata technologii, startupów i marketingu przygotowane przez zespół FROGRIOT

FACEBOOK

➡️ Sprawdź, jakie dwa nowe czynniki decydują o tym czyje komentarze wyświetlą Ci się jako pierwsze w postach publicznych: https://tinyurl.com/y5zmayhg

➡️ Facebook inwestuje w technologię blockchain:

Mastercard, PayPal, PayU, Stripe, Visa, Booking, eBay, Farfetch, Lyft, Spotify, Uber, Kiva, Mercy Corps, Women’s World Banking, Anchorage, Coinbase, Xapo, Bison Trails i wiele innych firm i organizacji dołączyło już do projektu kryptowaluty Libra, zainicjowanego przez Marka Zuckenberga: https://www.facebook.com/zuck/posts/10107693323579671

➡️ Już niedługo nie będziemy musieli pamiętać nawet o odpisywaniu na wiadomości — Facebook nam o tym przypomni. Koniec ze „skrzynką wstydu” i wkurzonymi znajomymi 😉
https://tinyurl.com/y3ykbem2

➡️ Nie tylko komentarze, ale także aktualności przechodzą kolejne zmiany w rankingu: https://tinyurl.com/y5ze7q8b

➡️ Back-end Facebooka skrywa testowe wersje naklejek z możliwością dodawania linków zewnętrznych do Stories — czy nowy sposób generowania ruchu na stronie będzie wkrótce dostępny dla menedżerów stron? 
https://tinyurl.com/yye9mgfc

➡️ Facebook próbuje zapobiec ponownemu zaangażowaniu go w takie wydarzenia jak zbrodnia w Christchurch. Pytanie, czy mu się to uda?
https://tinyurl.com/yxdymq6l

➡️ Uwaga marketerzy — Facebook wypuszcza narzędzie „Clear History”, które pozwoli prywatnym użytkownikom na wygodne odłączenie aktywności poza platformą Facebooka od ich profilu. Oczywiście, oznacza to zmiany w skuteczności targetowania reklam, ale podobno ma nie mieć wpływu na narzędzie analityczne.

Źródło: howtogeek.com/

➡️ W Australii trwają testy nowej funkcji avatarów (na wzór Bitmoji), które byłyby dostępne nie tylko w formie naklejek, ale i reakcji. Korzystalibyście?

INSTAGRAM

➡️ Instagram testuje oddzielenie starych i nowych polubień postów oraz śledzących i osób, które zrezygnowały ze śledzenia danego konta — wszystkie informacje mają być dostępne wyłącznie dla właściciela konta, i w założeniu mają pomóc mu lepiej i szybciej orientować się w najnowszych zmianach wewnątrz platformy.

➡️ Stories są już dostępne w zakładce „Eksploruj” – od teraz twórcy mogą być odkrywani nie tylko dzięki wymuskanym kompozycjom zdjęć i video, ale także zdobywać serca użytkowników platformy przy pomocy nieco bardziej wiarygodnych nagrań z „backstage”.

➡️ W planach jest także poszerzenie możliwości dodawania linków do Stories — dla każdego!

źródło: Twitter.com

➡️ IGTV doczekało się odświeżenia wyglądu oraz narzędzi — coraz bardziej przypomina Snapchata i TikToka.

➡️ A dodatkowo, w końcu wspiera poziome wideo!

➡️ I dobra wiadomość dla miłośników karaoke i carpoolingu — IG pracuje nad naklejką z tekstami piosenek! 

źródło: Giphy

LINKEDIN 

➡️ LinkedIn nie pozostaje w tyle; na wzór Facebooka daje użytkownikom wgląd w działania reklamodawców:

To bring even greater transparency to ads on LinkedIn, we are introducing a new Ads tab on LinkedIn Pages. In this tab, members will be able to view all the Sponsored Content (native ads running in the LinkedIn feed) that advertisers have run on LinkedIn in the past six months. Members can click on the ads, but the advertisers will not be charged for these engagements and the clicks will not impact campaign reporting.

LinkedIn

➡️ Ponadto, wypuścił mnóstwo zmian w samym zakresie zakładki „Praca”; więcej personalizacji, więcej automatyzacji, lepszy system powiadomień, wgląd w widełki wynagrodzeń dla wszystkich użytkowników (w końcu! Chociaż na Polskę będziemy musieli jeszcze trochę poczekać…), a nawet element grywalizacji wprowadzony jako „Skill Assessments”, czyli: testy i quizy, które pozwolą lepiej oszacować faktyczne zdolności kandydatów. Za niedługo możemy spodziewać się także osobnej platformy, która ułatwi życie rekruterom; nowych narzędzi, ułatwiających zawężenie listy potencjalnych kandydatów do tych najlepiej dostosowanych do oferty pracy; opcji prześledzenia całej historii kontaktu z danym kandydatem w jednym miejscu oraz możliwości wysłania tej samej wiadomości do 25 osób na raz (np. z potwierdzeniem przejścia przez etap rekrutacyjny):
https://tinyurl.com/y3qf7lfz

źródło: Giphy

➡️ LinkedIn wprowadza kilka nowych opcji, które mają uczynić go jeszcze bardziej społecznościowym i ułatwić użytkownikom budowanie relacji, jak np. oznaczanie na zdjęciach. Od teraz możliwe jest również:

  • reagowanie na wpisy nie tylko za pomocą polubień,
  • dodawanie wideo w wiadomościach,
  • przesyłanie dokumentów oraz prezentacji (PDF oraz prezentacji PowerPoint)
  • zmiana lokalizacji przycisku wysyłania wiadomości na urządzeniach mobilnych (prawy górny róg)
  • docieranie do grup oraz nowych osób za pomocą hashtagów, które obserwujemy.

Więcej tutaj: https://tinyurl.com/y43d6bum

TWITTER

➡️ Aplikacja desktopowa dla macOS powraca — już oficjalnie. Wszystko za sprawą Project Catalyst od Apple, który pozwoli sprawnie przenoszenie aplikacji między iOS a macOS.

➡️ Twitter testuje transmisje na żywo, do których będziemy mogli zaprosić innych użytkowników — czyli ta sama funkcja, co Periscope, tylko wewnątrz samego Twittera.

➡️ A najlepsze na koniec: GIF’y, emoji i ankiety za niedługo będą już obsługiwane i dostępne dla wszystkich! https://tinyurl.com/yyotxk78

źródło: Giphy

YOUTUBE

➡️ YouTube otwiera się na reklamodawców ze statycznym contentem — czy to ma szansę zadziałać?
https://tinyurl.com/y4lvnhru

TIKTOK

➡️ Aplikacja Tik-Tok wprowadza 4 nowe formaty reklamowe. Kto i jak skorzysta? https://tinyurl.com/yyxtm4t4

APPLE

➡️ Znamy już nowe zmiany w iMessage: całkowicie odświeżone Memoji, funkcja profili, nalepki… czy Messenger Facebooka ma się czego obawiać?

źródło: spidersweb.pl

➡️ Apple wypuściło nową grę z wykorzystaniem AR — sprawdźcie recenzję:
https://tinyurl.com/y56qn58w

STARTUPY I BIZNES

➡️ „O czym powinniśmy pamiętać, aby osiągnąć wzrost? Na czym powinniśmy go opierać? Na te pytania próbowali odpowiedzieć prelegenci Forum IAB 2019. Trzynasta edycja tej konferencji marketingowej przebiegła pod hasłem Re: Growth. Między innowacją a efektywnością”. https://tinyurl.com/y6ns4clr

➡️ „Szczodre wynagrodzenia, luksusowy biurowiec, rodzinna atmosfera — tak wyglądała praca w Liber Finance. Z marzeń o polskiej Dolinie Krzemowej zostały zgliszcza. Spółki nie ma nawet z czego windykować” – czyli jak nie zarządzać startupem:
https://tinyurl.com/y2g436wq

GOOGLE

➡️ Plug-in Suspicious Site Reporter już do pobrania w Chrome Web Store. Ma on umożliwić Google dotarcie do witryn, które nie zostały jeszcze automatycznie sklasyfikowane jako niebezpieczne.

źródło: dailyweb.pl

➡️ Najnowsza wersja przeglądarki Google Chrome walczy z płatnymi subskrypcjami na portalach internetowych. Sprawdźcie jakie macie możliwości obejścia takich limitów:
https://tinyurl.com/y4uhwge8

DESIGN

➡️ Przystępny, konkretny i ciekawie podany poradnik dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił w tworzeniu własnej ikonografii:
https://tinyurl.com/y4m25fub

źródło: designsystems.com

➡️ Adobe wychodzi naprzeciw problemowi fake newsów i retuszu:
https://tinyurl.com/y3aa3ffy

źródło: dailyweb.pl

➡️ Pantone i Adobe łączą siły w walce z uświadamianiem społeczeństwa o skutkach globalnego ocieplenia:
https://tinyurl.com/yy8tg63q

źródło: dailyweb.pl

CIEKAWOSTKI

➡️ Czy reklamę da się lubić? Socialpress oferuje krótki przegląd ciekawszych form reklamowych, które wykorzystują Augmented Reality:
https://tinyurl.com/y5cb5gcs

➡️ Ciekawe (chociaż nieco przerażające) wieści doszły nas z Izraela — podobno ich specjaliści są w stanie włamać się do każdego iPhone

➡️ Prawie 10 tys. dolarów — tyle kosztowała wirtualna, w praktyce nieistniejąca sukienka, sprzedana przez markę The Fabricant. Ciekawi jak wygląda? https://tinyurl.com/y3ru45pr