Idealny system obsługi stron internetowych dla klinik medycyny estetycznej i stomatologicznych

Adam Mucha
system obsługi stron internetowych dla klinik medycyny estetycznej i stomatologicznych

Zapytanie jakie dostałem odnośnie strony internetowej dla DrMajewskiej zapoczątkowało proces adaptacji naszego systemu obsługi aplikacji i stron www pod branżę medycyny estetycznej i szeroko pojętego beauty. Jak szybko ustaliliśmy celem naszego klienta jest szybkie i samodzielne zarządzanie swoim contentem, tak żeby zatrudniany przez niego personel mógł w ramach potrzeb edytować i tworzyć nową treść bo to oszczędza zarówno czas jak i środki finansowe. Dodatkowo system taki musi dawać możliwość pełnego zarządzania treścią tak, żeby raz zapłacony spełniał ustalone wymagania bez potrzeby ponoszenia dalszych kosztów. Dlatego naszym zadaniem  było stworzenie łatwego w obsłudze, elastycznego, wielofunkcyjnego i ponadczasowego narzędzia, z którego korzystać będzie się z przyjemnością. Co ważniejsze, z którego będzie mogła korzystać każda osoba, nawet bez uprzedniego doświadczenia – zamiast się uczyć może przejść bezpośrednio do działania. No a przy okazji stworzony i wdrożony przez nas system obsługi stron internetowych dla klinik medycyny estetycznej i kliniki stomatologicznych pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze w przyszłości.

W chwili obecnej mamy za sobą szereg wdrożeń i wdrażamy kolejne projekty a o naszym spojrzeniu na system obsługi stron internetowych poniżej. Klasycznie, zaczynamy od celów!

Cele systemu obsługi stron internetowych

Zawsze obsługując nowego klienta chcemy przede wszystkim sprawić aby on miał więcej klientów lub automatyzujemy pewne procesy skracając czas pracy. Jeden i drugi cel ma się jednak przełożyć na cel główny – większy zysk. Zadaniem naszego systemu systemu i tworzonych stron WWW jest osiągniecie tych celów.

  • Ponadczasowość

Czas życia strony internetowej standardowo jest przewidziany na 2-5 lat po których następuje jej zmiana. Często spotykamy się z sytuacją gdzie wraz ze zmianą strony www trzeba zmienić system jej obsługi, zmigrować dane itp co generuje dodatkowe koszty oraz pracę po stronie klienta. Dlatego tworząc nasz system dołożyliśmy wszelkich starań aby podczas wprowadzania nowej wersji strony internetowej cały architektura mogła być ponownie wykorzystana – nigdy więcej nowych systemów, nauki ich obsługi i mozolnego wprowadzania danych!

  • Elastyczność

Doskonale wiemy, że każdy biznes rządzi się swoimi prawami i nie da się przewidzieć każdego scenariusza dlatego przyjęliśmy pewną bazę jeżeli chodzi o moduły i architekturę a jednocześnie jesteśmy w stanie łatwo dodać dowolną funkcjonalność czy moduł niezbędny akurat w Twoim biznesie.

  • Łatwość samodzielnej obsługi

System CMS to przede wszystkim obsługa dlatego postaraliśmy się aby korzystanie było bezproblemowe tak po naszej jak i po klienta stronie. To oszczędza czas pracy i obniża koszty. W razie pytań dysponujemy pełną instrukcją obsługi i możemy zapewnić wsparcie konsultanta.

  • Potężne narzędzie dedykowane Twojemu biznesowi

W centrum uwagi zawsze stały potrzeby naszych klientów dlatego projektując nasz system sporo uwagi poświęciliśmy właśnie temu aspektowi. W chwili obecnej dysponujemy całą gamą modułów (o których poniżej) napisanych specjalnie pod potrzeby biznesów z branży beauty i estetycznej.

 

Architektura strony

Projektując architekturę w centrum uwagi postawiliśmy potrzeby klientów klinik. Nasze badania wykazały, że użytkownicy (potencjalni klienci) poszukują przede wszystkim albo swojego problemu i jego rozwiązania albo znają już rozwiązanie i szukają konkretnego zabiegu. Dlatego projektując architekturę zdecydowaliśmy się na osobno opisane zabiegi połączone z tzw. celami leczniczymi, które są problemami z którymi borykają się klienci (np. poprawienie owalu twarzy, redukcja rumienia, trądzik młodzieńczy).  Sukcesywnie przekonujemy managerów i właścicieli klinik, że jest to najlepszy podział a w połączeniu z systemem kategorii pozwala nam na zaadaptowanie go do każdego biznesu w tej branży.

 

 

strona-www-medycyna-estetyczna-stomatologia-schemat

Kluczowe moduły

Dobry system obsługi strony www powinien pozwolić realizować zakładane cele poprzez odpowiednie moduły. Poniżej wymienię tylko moduły najistotniejsze z naszego punktu widzenia, dla tej konkretnej branży. Na pierwszy ogień idą moduły contentowe. Najważniejsze z nich to moduł zabiegów oraz moduł celów leczniczych.

  • Zabiegi i cele lecznicze

Wierzymy w content – dobry i bogaty pozwala nam odróżnić się od konkurencji, postawić siebie jako eksperta w danej dziedzinie. Dodatkowym i niezaprzeczalnym atutem jest to, że Google też wierzy w dobry content więc automatycznie wspieramy się w SEO. Dla przykładu przy dobrze napisanym contencie 8 miesięcy po premierze DrMajewska.com uzyskuje topowe wyniki na hasła dot. zabiegów:

Aby osiągnąć takie efekty potrzeba odpowiednio przygotowanego modułu do wprowadzania danych z dobrze ułożoną hierarchią. Moduł taki musi pozwalać na łatwe wprowadzanie kompleksowych opisów dla najistotniejszych widoków strony internetowej klinik w branży beauty – czyli widoku zabiegu oraz celu leczniczego.

  • Blog

Obok zabiegów i celów leczniczych blog jest w naszej idei najważniejszym elementem strony internetowej. Pozwala postawić się w roli eksperta oraz podbijać pozycję w SEO na tzw. long tail (długi ogon). Przygotowany przez nas blog zawiera wszystkie niezbędne elementy – znasz WordPress’a to znasz nasz moduł blogowy 🙂

  • Wyszukiwarka

Baza danych (zabiegi, blog, cele lecznicze) daje się łatwo przeszukiwać dlatego każdą stronę wyposażamy w wyszukiwarkę, która skutecznie wyszuka informacje z najważniejszych kategorii.

  • Cennik

Jeden z moich ulubionych modułów – rozwiązuje on problem posiadania cen zabiegów w kilku różnych dokumentach i potencjalnej niespójności z tego wynikającej. Nikt nie lubi tłumaczyć klientowi dlaczego cena na stronie www jest inna od tej usłyszanej przez telefon z recepcji.

Nasz moduł pozwala na przypisanie cen do poszczególnych zabiegów a następnie w powiązaniu z celami leczniczymi AUTOMATYCZNE przygotowanie pliku PDF z cennikiem do pobrania dla klientów albo do wydrukowania i umieszczenia stacjonarnie w twojej klinice.

To jest tak proste:) Warto zobaczyć jak to działa w praktyce:

  • Vouchery (i płatności)

Czym byłaby strona bez modułu voucherów. W chwili obecnej możemy obsłużyć trzy typy voucherów: na konkretną kwotę, voucher promocyjny (np. zniżka na zabieg miesiąca) oraz voucher na zabieg. W połączeniu z płatnościami otrzymujemy e-commerce’owe narzędzie które dostarczy voucher na skrzynkę klienta w 5 minut. Szczególnie przydatne i skuteczne narzędzie w połączeniu z kampanią sprofilowaną na panów w gorących okresach: świąt Bożego Narodzenia, dnia matki, dnia kobiet czy walentynek 🙂

 

Sprawdź DEMO

To nie wszystko, powyżej wymieniłem tylko kluczowe moduły natomiast cały system jest dużo bogatszy i może zawierać m.in.: bazę preparatów, newsy, obsługa mediów, promocje, pakiety zabiegowe, wielopoziomowy dostęp, pytania i odpowiedzi (FAQ), wersje językowe, obsługę wielu placówek czy integrację zewnętrznych narzędzi takich jak choćby Versum / Booksy, chaty, livecall, monitoring www. To jest bogactwo możliwości – aby je pokazać najlepiej umówić się na rozmowę i DEMO produktu.

 

 

Jeżeli w chwili obecnej lub przyszłości planujesz budowę nowej strony internetowej dla swojej kliniki to warto zaopatrzyć się w najlepsze ku temu narzędzie na rynku. Skontaktuj się ze mną pod adresem [email protected] – umówmy się na niezobowiązująca rozmowę a ja z chęcią pokażę możliwości systemu oraz opowiem jak razem możemy osiągnąć Twoje cele.

Adam Mucha

Jak możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej!
POROZMAWIAJMY O WSPÓŁPRACY
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.