Zadbaj o oceny swojej firmy w Google i na Facebooku #beautytip 4

Adam Mucha
Zadbaj o oceny swojej firmy w Google i na Facebooku

Badania wskazują, że ponad 70% użytkowników podczas szukania kliniki medycyny estetycznej lub salonu piękna zwraca baczną uwagę na jego oceny. Zatem oceny uzyskane od klientów stanowią niezwykle istotny element procesu sprzedaży. Najważniejszymi miejscami ocen niezmiennie pozostają Facebook oraz Google (zupełnie osobną kategorię stanowią oceny przekazywane z ust do ust — o tym jednak kiedy indziej). Dlatego bardzo ważne jest, aby dbać o stały dopływ nowych (i oczywiście pozytywnych) ocen. Zdobywanie ich bywa jednak ciężkie. Usługi mogą dotyczyć kwestii intymnych. Z wielu różnych powodów nasz klient nie koniecznie musi się chcieć chwalić zabiegami upiększającymi. Problemów z pozyskiwaniem ocen jest wiele, ale dobra informacja jest taka, że są też i sposoby 🙂

Zatem jak sprawić, aby klienci chcieli zostawić ocenę?

???? Czasem wystarczy poprosić 
Po zakończonej wizycie można zwrócić się z prośbą do klienta: “Dziękujemy za Pani dzisiejszą wizytę; jeżeli to nie problem, prosilibyśmy o wystawienie nam oceny na Google i/lub Facebooku. Te oceny i opinie pokazują nam jak się dzisiaj spisaliśmy a także pozwalają zobaczyć innym czy jest Pani zadowolona z efektu.”

Oczywiście tutaj kwestia dotyczy zabiegów, których efekt jest szybko widoczny. Dla tych klientów, którzy muszą przejść okres dojścia do siebie można poprosić np. sms’owo lub poprzez e-mail.

???? Zdefiniuj swoją grupę “VIP” (lojalni klienci lub drogie zabiegi) i poproś ich o wystawienie recenzji. Prawdopodobieństwo wystawienia oceny (co istotne wysokiej, celujemy przecież w 5 gwiazdek) jest w przypadku takiej grupy dużo wyższe.

???? Zaproponuj drobną zachętę za zostawienie oceny.
To może, a nawet powinno być coś małego. Np. Zniżka 10% na następny zabieg albo jakiś extra dodatek podczas następnego zabiegu (np. lepszy kosmetyk/lek/środek albo dodatkowa usługa).

???? Stwórz kącik opinii. Zagospodaruj małą przestrzeń w swojej firmie gdzie możesz umieścić laptopa, zaproponować kawę i poprosić o zostawienie opinii. Alternatywnie możesz zrobić “foto budkę”, o której pisaliśmy w #beautytip nr 1

???? Niektórzy klienci nie wiedzą gdzie i jak zostawiać opinię. Dodatkowo klienci często nie wiedzą jak ważne dla biznesu są opinie online w dzisiejszym czasie. Warto stworzyć zatem prosty dokument typu “how to” pokazujący w jaki sposób i gdzie klient może zostawić opinię.

Wypróbuj tych sposobów, aby regularnie uzyskiwać odpowiednią porcję nowych ocen. To czy będą wysokie zależy już oczywiście od jakości usług.

Złote zasady pozyskiwania ocen:

Przede wszystkim usługa — bezsprzecznie podstawą dobrej oceny zawsze jest dobrze wykonana usługa.
 Zdefiniuj swoją grupę “VIP” i poproś ich o opinie
 W przypadku zabiegów intymnych można prosić o ogólną miejsca (a nie samego zabiegu)
O oceny proś tych, o których lepiej rokują — słowem zadowolonych klientów
 Zaangażuj się w opinie. Zwłaszcza jak będzie negatywna, nie zostawiaj jej bez odpowiedzi. Postaraj się znaleźć rozwiązanie problemu i być może nawet znajdź sposób rekompensaty.
 Jeżeli masz okazję, podziękuj personalnie za opinię.

Bardzo fajnymi przykładami dbania o oceny są:

 Dr Szczyt Klinika Chirurgii Plastycznej

 Makijaż permanentny,Medycyna estetyczna,Magda Mossakowska

 QKA Medycyna Estetyczna Michał Kukulski

 La Perla kosmetologia i medycyna estetyczna

 Aurident – Klinika Stomatologiczna

 WellDerm Medycyna estetyczna w dobrym stylu

 Royal Laser – Klinika Kosmetologii i Medycyny Estetycznej

 BONA DEA Klinika Medycyny i Ginekologii Estetycznej

 Unident Union Dental Spa Medycyna Estetyczna

 Microblading Makijaż Permanentny Warszawa B. Łęczycka

I na koniec — nie bójcie się opinii, nawet tych negatywnych. Istnieją badania pokazujące, że klienci są mniej skłonni zaufać firmie z nieskazitelną opinią 🙂 Prowadząc firmę zbieraj opinie, wyciągaj wnioski, wchodź w interakcję z klientami. To idealna ścieżka, aby polepszyć jakość usług i zdobyć przyszłych klientów.

Adam Mucha

Jak możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej!
POROZMAWIAJMY O WSPÓŁPRACY