Jak nowa strona internetowa może zwiększyć zysk klinik medycyny estetycznej i stomatologii

Adam Mucha
Jak nowa strona internetowa może zwiększyć zysk klinik medycyny estetycznej i stomatologii

Zatem potrzebujesz nowej strony internetowej? Dlaczego? Stara jest przestarzała wizualnie, potrzebujesz inaczej zaprezentować ofertę bo ta na przestrzeni lat się rozszerzyła i zmieniła, chcesz zacząć sprzedawać przez swoją stronę internetową albo po prostu jeszcze nie masz własnej strony www prezentującą Twój biznes. Jakikolwiek powód – w naszym spojrzeniu cel główny to Twój zysk. Wszystkie działania jakie wykonamy nad stroną WWW mają się przełożyć na większy zysk z Twojej strony i mamy receptę jak tego dokonać. Mamy swoją wizję idealnej strony internetowej dla branży estetycznej czy stomatologicznej i z chęcią się nią podzielę.

Nie obędzie się bez dużej ilości pracy – nie ma dróg na skróty ale za efekt ręczę osobiście a potwierdzić to mogą nasi dotychczasowi klienci.

Architektura strony WWW

Myśląc o architekturze strony www przeanalizowaliśmy zachowanie tysięcy użytkowników w odpowiednich grupach docelowych i zidentyfikowaliśmy trzy podstawowe wzorce zachowań:

  • Użytkownik posiadający potrzebę i szukający konkretnego zabiegu

To najbardziej świadoma grupa odbiorców, są na czasie z rozwiązaniami i sami wiedzą jakiego konkretnie zabiegu szukają. Właśnie dla nich przygotowana jest alfabetyczna lista zabiegów oraz możliwość wyszukania zabiegu wg słowa kluczowego, dzięki czemu szybko i łatwo trafiają na stronę zabiegu

  • Użytkownik posiadający problem szukający rozwiązania

To grupa zainteresowana ofertą, ale w zależności od konkretnej osoby dopiero rozglądająca się za możliwościami, informacjami i cenami. To właśnie z myślą o tej grupie przygotowaliśmy podstrony nazywane Celami Leczniczymi (np. Powiększanie ust czy Leczenie nadpotliwości) na których opisujemy problem, co można osiągnąć i jakimi dysponujemy zabiegami realizacji odpowiedniego celu. Dzięki temu płynnie kierujemy użytkownika od problemu do rozwiązania pozwalając użytkownikowi na poznanie oferty oraz na kontakt z kliniką na dowolnym etapie swojej wędrówki poprzez stronę WWW.

  • Użytkownik szukający bezpośredniej możliwości kontaktu

To grupa, która jest albo zorientowana w temacie albo poszukująca bezpośredniej rozmowy z kliniką. Z myślą o takich osobach “na wierzchu” mamy numer telefonu w topie strony albo podłączony zewnętrzny czat typu Zopim czy Livechat.

Bazując na tych trzech grupach użytkowników przygotowaliśmy odpowiednią architekturę strony z podziałem na strony zabiegów, celów leczniczych i kategorie. Cele lecznicze zawierają opis problemu, obietnicę efektów i przekierowania do możliwych rozwiązań – czyli zabiegów.


strona-www-medycyna-estetyczna-stomatologia-schemat

Sercem całej strony są strony zabiegów gdzie w klarowny, przystępny i dokładny sposób prezentujemy wszystkie informacje o konkretnym zabiegu od najważniejszych skrótowych informacji (czas trwania, znieczulenie, cena) po szczegółowe (takie jak opis zabiegu, efekty, przeciwwskazania). Ilość informacji jest duża, ale dzięki temu odróżniamy się od konkurencji i mamy pewność że możemy wyróżnić się na jej tle.

Odpowiadając na zapotrzebowanie klinik, których oferta często dotyczy bardzo różnych dziedzin np. medycyna estetyczna i stomatologia albo kosmetologia i dermatologia wprowadziliśmy również kategorie, które są swego rodzaju klamrą spinającą wybrane cele lecznicze i zabiegi pod konkretną kategorią.

Oczywiście cała architektura serwisu składa się z szeregu dodatkowych stron jak blog, promocje, informacje o klinice, informacje o personelu, kontakt i szereg informacyjnych stron tekstowych.

Design

Projekt graficzny powinien być nowoczesny, czysty i zbieżny z brandingiem marki. Ponad jednak wszystko powinien być funkcjonalny. Owa funkcjonalność u podstaw, której leży projektowanie pod coraz popularniejsze urządzenia mobilne, łatwy dostęp do informacji oraz łatwość kontaktu z kliniką, jest kluczem całego projektu.

Moduły w jakie powinna być wyposażona strona www w branży beauty

  • Zabiegi, cele lecznicze i kategorie

Odpowiednia prezentacja oferty to podstawa każdej strony internetowej – powyżej w akapicie o architekturze opisałem nasze podejście do tego tematu. Warto natomiast dodać, że każdy nasz klient może samodzielnie zarządzać tak kategoriami, jak celami i zabiegami z poziomu systemu CMS. Natomiast każda stworzona podstron zabiegu stanowi indywidualny landing page, realizujący funkcję informacyjną, pozycjonującą (wpływający na przestrzeni miesięcy na większą ilość wejść z organica) oraz sprzedażową.

  • Blog

Moduł naszym zdaniem niezbędny do prowadzenia sensownej strategii content marketingowej. Dzięki niemu możemy budować swój wizerunek, dostarczać wizyt bazując na odpowiednim SEO a także wchodzić w interakcję z klientem. Prowadzenie bloga stanowi część strategii content marketingowej o czym piszę nieco niżej, w akapicie dotyczącym contentu.

  • Case study (przed i po)

Inny moduł, który dobrze prowadzony może być waszą kartą przetargową przy niezdecydowanych klientach. Odpowiednia prezentacja efektów zabiegów czyli jego opis i wizualizacja przed i po może być najmocniejszym argumentem aby skłonić użytkownika do kontaktu.

  • Cennik

Wielu odwiedzających strony szuka informacji o cenach zabiegów. Z drugiej strony posiadanie spójnego cennika to częsty problem dla klinik. Zdarza się tak, że co innego jest na stronie internetowej a co innego na fizycznej kopii w klinice. Wychodząc naprzeciw takim zapotrzebowaniom stworzyliśmy możliwość nie tylko podpięcia cen bezpośrednio do zabiegów ale również publikacji całego cennika usług z ofertą do PDF wraz z możliwością jego drukowania i umieszczenia stacjonarnie w klinice.

  • Vouchery

Jeżeli strona ma sprzedawać to warto wyposażyć ją moduł e-commercowy pozwalający na zakup voucherów np. na kwotę bezpośrednio z poziomu strony internetowej przy pełnym wsparciu płatności online. Cały proces kończy się odbiorem eleganckiego vouchera w pliku PDF na skrzynkę mailową wraz z możliwością wydruku. Dobre rozwiązanie, szczególnie dla szukających prezentu last minute, pozwalające na sprzedaż swoich usług.

  • SEO

Wiemy jak ważne jest pozycjonowanie się na odpowiednie frazy w Google dlatego do każdego rodzaju strony czy contentu dołączamy zawsze moduł SEO pozwalający czy to naszym klientom czy firmom pozycjonującym na pełną kontrolę metatagów, nagłówków i treści udostępnianych w social media oraz specyficznych ustawień dotyczących pozycjonowania.

 

System do zarządzania stroną internetową

Strona internetowa bez możliwości pełnego zarządzania nią z poziomu systemu CMS nie ma racji bytu dlatego przygotowaliśmy idealne rozwiązanie dla branży beauty i stomatologicznej. Więcej o naszym systemie można przeczytać w poście:  Idealny system obsługi stron internetowych dla klinik medycyny estetycznej i stomatologicznych

Content

Najistotniejszą częścią strony jest jej zawartość, która prezentuje ofertę oraz samą firmę. Jej wytworzenie może być bardzo czasochłonnym procesem – do napisania może być opis dla 100-300 podstron indywidualnych a dodatkowo może dojść jeszcze kwestia tłumaczenia na języki. Mimo dużych czasowych nakładów – warto. Dobrze napisana zawartość automatycznie stawia nas w roli eksperta, daje przewagę nad stronami konkurencji a także sprzyja lepszym wynikom w SEO.


Możemy pomóc naszym klientom w przygotowaniu tej “małej książki” informacyjnej. Mając odpowiednie doświadczenie możemy przygotować opisy zabiegów, posty blogowe.

Oczywiście o nowy content trzeba dbać i trzeba mieć przygotowaną strategię jego tworzenia. Dlatego już po stworzeniu gotowej strony możemy otoczyć klienta opieką również pod kątem content marketingu a o tym z czym to się je i dlaczego warto osobno napisała Asia w poście: Content marketing – strategia dla branży beauty

Konwersja, remarketing, analityka

Stworzenie strony internetowej to skomplikowany proces. Wymaga kompetencji z kilku różnych dziedzin i znajomości branży dla której tworzony jest produkt. Na szczęście my mamy wizję i sposób na realizację nie tylko dobrze wyglądającej ale przede wszystkim przynoszącej zysk strony internetowej dla klinik i firm z branży beauty i stomatologicznej. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się ze mną (hello@frogriot.com) a z chęcią porozmawiam o Twoim biznesie i pokażę jak możemy ci pomóc.

Adam Mucha

Jak możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej!
POROZMAWIAJMY O WSPÓŁPRACY